Eskolaz kanpoko kirol jardueren helburua da ikasleei giza prestakuntza integrala eta osasungarria ematea, kirola sustatuz. Jende askok esango du kirola ona dela haurrentzat, dibertigarria delako eta asko gozatzen dutelako. Eta hori guztiz egia izanik, badira, gainera, kirola egiteak onura sozial, fisiko eta psikologikoak ekarriko dizkien beste faktore batzuk ere.
Urgatzi ibilbide zabaleko eta kirol-diziplina ezberdinetan hainbat talde dituen Kirol-elkartea da.
Guztiak dira ongi etorriak, abilezia, kirol gogokoena edo trebetasuna edozein izanda ere. Gauza bakarra behar duzu: jolasteko gogoa.
Kirola euskaraz egiten dugu, gozamenerako eta taldea egiteko hizkuntza ere badelako.
Kirol guztia Urgatzi kirol elkarteak kudeatzen du, 45 urte baino gehiagoko historia duen eta Olabideko kirol espiritua eskola-kiroletik haratago daraman kluba, konpromisoa, kiroltasuna eta lehiaketa bezalako balioak transmitizen dituena.
Ekipoa | Entrenatzailea | Aurkaria | Lekua | Ordua | Data |
---|---|---|---|---|---|
Senior Mutilak | Kike Garcia de Garayo | ULACIA ZKE | ZARAUTZ | 18:15 h. | 2024/04/21 |
Senior Mutilak B | Juanjo Brizuela | BAT HIRU BAT | OLABIDE | 18:00 h. | 2024/04/20 |
Senior Neskak | Jan Garcia | INGALVI | LANDAZURI | 19:30 h. | 2024/04/20 |
Junior Neskak | Unax Ochoa | MARIANISTAS | MARIANISTAS | 12:30 h. | 2024/04/20 |
Kadete Mutilak | Koldo Vicario | JOTAKE 09 | IBAIONDO | 09:00 h. | 2024/04/20 |
Kadete Neskak A | Irati Sagasti | ARASKI | OLABIDE | 16:00 h. | 2024/04/21 |
Kadete Neskak B | Jan Garcia | ZUIA | OLABIDE | 12:00 h. | 2024/04/20 |
Kadete Neskak D | Aritz Beltran | ARABERRI | SAN ANDRES | 12:00 h. | 2024/04/20 |
Infantila Mutilak A | Adrian Villamor | ||||
Infantila Mutilak B | Ander Arrieta | URKIDE | OLABIDE | 10:30 h. | 2024/04/20 |
Infantila Neskak A | Javi Toña | SAN PRUDENCIO A | SAN PRUDENCIO | 18:45 h. | 2024/04/19 |
Infantila Neskak B | Izaro Montoya | ZABALGANA | OLABIDE | 16:30 h. | 2024/04/19 |
Infantila Neskak D | Unax Rico | MENDEBALDEA | OLABIDE | 09:00 h. | 2024/04/20 |
Infantila Neskak E | Unax Ochoa | SAN PRUDENCIO | SAN PRUDENCIO | 10:00 h. | 2024/04/20 |
Alebina Mutilak A | Adrian Villamor | SAN PRUDENCIO A | OLABIDE | 09:00 h. | 2024/04/20 |
Alebina Mutilak B | Koldo Vicario | LAUDIO | LAUDIO | 12:30 h. | 2024/04/20 |
Alebina Neskak A | Unax Ochoa / Jan Garcia | ARASKI | SOLOGANA | 09:30 h. | 2024/04/20 |
Alebina Neskak B | Unax Ochoa / Jan Garcia | ARABA | OLABIDE | 12:00 h. | 2024/04/20 |
Alebina Neskak D | Unax Rico / Izaro Montoya | ZARAOBE | BAÑUETA | 12:30 h. | 2024/04/20 |
Alebina Neskak E | Izaro Montoya / Unax Rico | ZARAOBE | OLABIDE | 10:30 h. | 2024/04/20 |
Ekipoa | Entrenatzailea | Aurkaria | Lekua | Ordua | Data |
---|---|---|---|---|---|
Seniorra | Guillermo+Ander R. | Iru-Bat | Olabide | 16:00 h. | 2024/04/13 |
Jubenila | Ibai+Jon A. | Lakua Arriaga B | Olabide | 18:30 h. | 2024/04/13 |
A Kadetea | Jon A.+Eneko | San Ignacio A | Olabide | 18:30 h. | 2024/04/14 |
B Kadetea | Peio+Ander G. | Agurain B | Olabide | 10:00 h. | 2024/04/14 |
A infantila | Endika | ||||
B infantila | Xabier | San Rokezar 10 | Olabide | 10:00 h. | 2024/04/13 |
D infantila | Peio | Lakua Arriaga B | Lakua Arriaga | 11:00 h. | 2024/04/13 |
2012 A alebina | Jon B. | Urgatzi B | Olabide | 09:00 h. | 2024/04/13 |
2012 B alebina | Ugaitz | Urgatzi A | Olabide | 09:00 h. | 2024/04/13 |
2013 A alebina | Eneko | Racing Santo Domingo | Olabide | 12:30 h. | 2024/04/13 |
2013 B alebina | Iker | Betoño Txiki Gorbea | Olabide | 11:30 h. | 2024/04/13 |
2013 D alebina | Carlos | Lakua E | Olabide | 11:30 h. | 2024/04/13 |
F8 A benjamina | Ibai | Salburua | Astronomos | 13:30 h. | 2024/04/13 |
F8 B benjamina | Maien | San Prudencio | Olabide | 12:30 h. | 2024/04/13 |
F5 A benjamina | Aingeru | Carmelitas Ura | Olabide | 10:30 h. | 2024/04/13 |
F5 B benjamina | Markel | Rioja | Elciego pol. | 11:00 h. | 2024/04/13 |
F5 D benjamina | Gorka | Salburua | Salburua G.E. | 12:30 h. | 2024/04/13 |
Ekipoa | Entrenatzailea | Aurkaria | Lekua | Ordua | Data |
---|---|---|---|---|---|
Saski Eskola LH3 | JONE GOMEZ | Topalagun | ERREKABARRI | 11:30 h. | 2024/04/20 |
Saski Eskola LH4 | ANDREA CORCUERA | Topalagun | ERREKABARRI | 10:00 h. | 2024/04/20 |